1 napja

Felvételi a Márton Gyula Nyelvészeti Szakkollégiumba (2o25)

Idén is félvételit hirdet a Nyelvészeti Szakkollégium.

Jelentkezz, ha érdekelnek a nyelvi és nyelvészeti kérdések, ha szeretnél többet megtudni róluk, mint amit a tanórák kínálnak.

Jelentkezési határidő: 2024október 31., éjfél. A jelentkezéshez töltsd ki a jelentkezési űrlapot!

Az első találkozásra és a közös beszélgetés formájában zajló felvételire november 6-án, szerdán kerül sor 18 órától.

A szakkollégiumi tevékenységek két-háromhetente zajlanak szerdánként 18 órától (vakációban és vizsgaidőszakban a közös szakkollégiumi tevékenységek szünetelnek).

A szakkollégiumi tagság feltételei:

1) egyéni tudományos kutatás lebonyolítása tutoriális segítséggel és egy tudományos dolgozat bemutatása valamely diákkonferencián (elsőévesek esetében választható alternatíva a tudományismertető videó összeállítása valamely nyelvészeti témában);

2) a szakkollégiumi tevékenységeken való aktív részvétel a teljes tanév során.

A tutorok által ajánlott témák és a műhelyek tervezett témái itt érhetőek el.

További részletek a Szakkollégium honlapján.