Megjelent

a Magyarromán oktatásterminológiai szótár

Örömmel hirdetjük, hogy megjelent a Szabó T. Attila Nyelvi Intézetben készült Magyar–román oktatásterminológiai szótár. Akárcsak az előző munkák, a 2002-ben megjelent  Román–magyar közigazgatási szótár (szerk. Fazakas Emese), valamint a 2004-ben közzétett Magyar–román közigazgatási szótár (szerk. Benő Attila és munkatársai), illetve a 2009-ben kiadoot Román–magyar oktatásterminológiai szótár (szerk. Benő Attila), e szótár is a magyarítást és az egységesítést kívánta szolgálni. Tekintettel arra, hogy a kisebbségi helyzettel gyakran együtt jár a nyelvi, nyelvhasználati bizonytalanság, az ilyen jellegű szótárak fő célja a terminológiai egységesítés elsődlegesen a romániai magyar nyelvhasználat keretein belül, lehetőség szerint azonban az anyaországi és a többi külső régióbeli nyelvhasználattal is. A kötet célcsoportját ezért leginkább a Romániában élő pedagógusok, egyetemi hallgatók, középiskolások képezik, de támpontként szeretne szolgálni a média szakembereinek, fordítóknak, szülőknek is.

A szótárat szerkesztette: Fazakas Emese, Tódor Erika Mária;

Lektorálta: Benő Attila, Péntek János.

Kiadja az Anyanyelvápolók Erdélyi szövetsége Kiadó.