XII. RODOSZ Konferencia - Kolozsvár

A Romániai Magyar Doktorandusok és Fiatal Kutatók Szövetsége (RODOSZ) tizenkettedik alkalommal hirdeti meg tudományos konferenciáját, melyre Kolozsváron kerül sor, 2011. december 2–4. között.

A konferencián való részvétel nem kötött tudományos fokozathoz:előfeltétele kizárólag az egyetemi végzettség.

A Konferenciára mindazok jelentkezését várjuk, akik posztgraduális képzésben vesznek részt, vagyis a romániai és külföldi magiszteri és doktori képzés hallgatóit, friss posztdoktorokat, vagy épp ezen posztgraduális képzési formáktól függetlenül kutatókat.

A konferencia munkálatai idén is magyar nyelven, a következő szakosztályokban zajlanak:

▪ bölcsészettudományok,
▪ társadalomtudományok,
▪ élő- és élettelen természettudományok,
▪ orvostudomány,
▪ műszaki tudományok,
▪ zene- és képzőművészetek (ez utóbbi kategóriába mind alkotásokkal, mind tanulmánnyal lehet jelentkezni).

JELENTKEZÉS:

A XII. RODOSZ Konferenciára a jelentkezés elektronikus úton történik.

A jelentkezési felület a www.rodosz.ro/Konferencia_jelentkezes linken érhető el. Jelentkezni az online rendszerben kitöltendő űrlap és az előadni, valamint megjelentetni kívánt tanulmány feltöltésével lehet (zene- és képzőművészeti alkotások esetén kérjük előzetesen közölni e-mailen – a címen – a jelentkezési szándékot).

A jelentkezés határideje2011. szeptember 1., 20.00 óra (GMT+2:00).

A beküldött tanulmányok idén is lektoráltatásra kerülnek, és a XII. RODOSZ Konferenciakötetben csak a pozitív lektori véleményben részesült tanulmányok kerülnek publikálásra.

A lektori véleménytől függetlenül, minden határidőn belül bejelentkezett szerző bemutathatja tanulmányát a Konferencián.

A Konferencia ütemterve, valamint a tanulmány megfelelő szerkesztéséhez szükséges mintafájl a www.rodosz.ro oldal XII. RODOSZ Konferencia menüponton belül található. A formai követelmények májustól lesznek elérhetőek ugyanezen menüpontnál.

RÉSZVÉTELI DÍ­J:

1.) Early bird – 2011. július 31., 20.00 óra (GMT+2:00)

- RODOSZ tagoknak 120 RON (8.000 HUF)
- nem RODOSZ tagoknak 150 RON (10.000 HUF)

2.) 2011. július 31., 20.00 óra (GMT+2:00) és 2011. szeptember 1., 20.00 óra (GMT+2:00) között történő jelentkezés esetén:

- RODOSZ tagoknak 150 RON (10.000 HUF)
- nem RODOSZ tagoknak 180 RON (12. 000 HUF),

amely magában foglalja a konferencián való részvétel, a tanulmánykötetben való megjelenés, a lektoráltatás, és a Konferencia munkálatai alatt az étkezés költségeit.

A RODOSZ Konferencia alatt a résztvevők számára szállást nem áll módunkban biztosítani. Az érdekelt résztvevőknek egy szálláslistát bocsátunk rendelkezésre, amelynek segítségével egyénileg foglalható le a kiválasztott szállás.

Érdeklődni a e-mailcímen, valamint a +40-743-523334-es telefonszámon lehet.