Tematikus összeállítás a Termini Magyar Nyelvi Kutatóhálózatról a Magyar Tudományban

A Magyar Tudomány című folyóirat 2020. évi 2. (februári) számában  Nyelv és tudomány – határokon innen és túl címmel olvasható tematikus összeállítás, melyet a Termini Magyar Nyelvi Kutatóhálózat munkatársainak tanulmányai alkotnak. A szám kiemelt témakörének vendégszerkesztője Péntek János és Csernicskó István.

Péntek János bevezetője a külső régiók magyar nyelvészei között kialakult szoros szakmai együttműködés előzményeit ismerteti, és bemutatja a nyelvészeti hálózat főbb kutatási programjait, a hálózat keretében tevékenykedő nyelvészek „kettős elkötelezettségét”.

Benő Attila, Juhász Tihamér és Lanstyák István közös írása a Termini Kutatóhálózat egyik kiemelt szakmai programját, a Termini magyar–magyar szótár és adatbázist mutatja be, különös tekintettel a szótár hasznosíthatóságára.

Csernicskó István tanulmányában, a mai magyar vonatkozású a nyelvpolitikai, nyelvi jogi problémákat ismerteti.

Kolláth Anna tanulmánya a muravidéki magyar nyelvi helyzetet a közoktatás szempontjából mutatja be.

Sorbán Angella munkája a munkaerő-piaci stratégiák nyelvhasználattal összefüggő aspektusait elemzi.