Teleki József tudományos díjat kapott Péntek János akadémikus

Az Erdélyi Múzeum-Egyesület és a Gróf Mikó Imre Alapítvány Teleki József-díjat adományozott Péntek Jánosnak a magyar nyelv- és néprajztudomány és a tudományszervezés területén végzett kiemelkedő munkásságáért.

Az Erdélyi Múzeum-Egyesület és a Gróf Mikó Imre Alapítvány a Teleki József tudományos díjjal nyomtatásban megjelent (vagy nyomdakész), az erdélyi, a máramarosi, a partiumi, a bánáti és a romániai magyarság újkori és legújabb kori történetére, a legtágabban értelmezett művelõdéstörténetére és néprajzára vonatkozó adattárakat, forráskiadványokat és tudományos monográfiákat jutalmazza.

2022. március 26-án az EME tisztújító közgyűlésén a díjazottat Benő Attila egyetemi tanár laudálta.

Péntek János laudációját itt olvashatják.

Sok szeretettel gratulálunk!