Student Learning Hub

2018

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem a Világbank támogatásával ebben a tanévben Student Learning Hub (StudHub BBTE) néven indít projektet. A projekt célja az elsőéves hallgatók támogatása az egyetemi környezetbe való beilleszkedésben. Olyan programokat szervez ezért a programban résztvevő diákoknak, amelyek az ún. soft skill-ek (személyes készségek) fejlesztését célozzák: előadástechnika (public speaking), jegyzetelési stratégiák, tudományos szövegírás (academic writing), karriertervezés és -tanácsadás, egyéni szakmai célok megfogalmazása, csoportmunka és hatékony kommunikáció. A StudHub BBTE projektbe bekapcsolódó hallgatók a személyes készségeket fejlesztő műhelygyakorlatokon kívül a jelenleg kialakítás alatt álló Tanulási Központ erőforrásait is használhatják (számítógépek, laptopok, internet, oktatási és tanulási segédanyagok), illetve számos kikapcsolódási lehetőségben, közösségi programban vehetnek majd részt.

A tevékenységek végén minden résztvevő az egyetem által kiállított részvételi oklevelet kap majd.

A tevékenységek májusban kezdődnek:

·       Tanulmányi célok kitűzését segítő műhely

·       Időgazdálkodás műhely

·       Előadástechnika műhely

·       Jegyzetelési stratégiák műhely

·       Tudományos szövegírás műhely

·       Motivációs stratégiák műhely

·       Stresszel való megküzdés szesszióban műhely

·       Filmestek

·       Társasjátékestek

·       Interdiszciplináris Klub

Jelentkezési lap: https://goo.gl/forms/Ml6pF58OhJ5FXCmH2.

Ezzel párhuzamosan, a hallgatók csatlakozhatnak a program számára létrehozott Facebook csoportba is: https://www.facebook.com/groups/StudHubBBTE/

A jelentkezést követően minden hallgatóval e-mailben vagy telefonon felveszi a kapcsolatot egy tutor.