< Vissza a szak honlapjára

Magyar Română English

Hírek

Főoldal / Hírek, események /

12 éve

Miniszteri ösztöndíjas teljes szemeszteres részképzés, valamint részképzős tanulmányút

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Balassi Intézettel közösen pályázatot hirdet miniszteri ösztöndíjas teljes szemeszteres részképzésre, valamint részképzős tanulmányútra a magyarországi felsőoktatási intézmények nappali munkarendű képzésén a 2012/2013-as tanév őszi szemeszterében.

A pályázati kiírás tartalmát az Emberi Erőforrások Minisztériuma dolgozza ki, a pályázatot a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet és a Balassi Intézet lebonyolítói közreműködésével hirdeti meg.

Általános tudnivalók:

  • A Balassi Intézet és az Emberi Erőforrások Minisztériuma az ösztöndíjakkal a szülőföldi értelmiség továbbképzését és utánpótlását kívánja támogatni.
  • A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) 39. § (1) bekezdése és 80. § (4) bekezdése (mely rendelkezések 2012. szeptember 1-től lépnek hatályba), illetve a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Korm. rendelet 26. és 26/A §-ai, valamint a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. tv. (továbbiakban: Kedvezménytörvény) 1. §-a alapján a Kedvezménytörvény hatálya alatt álló román állampolgárságú személyek nappali munkarendű, magyar állami ösztöndíjjal támogatott részképzésben vehetnek részt, amennyiben az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Intézet által meghirdetett pályázaton a részképzés időtartamára miniszteri ösztöndíjat nyernek el.
  • Jelen pályázat alapján a Kedvezménytörvény hatálya alatt álló román állampolgárságú személyek a magyarországi felsőoktatási intézményekben kizárólag nappali munkarendű alap-, egységes (osztatlan) és mesterképzésben vehetnek részt miniszteri ösztöndíjas részképzésben.
  • A Kedvezménytörvény hatálya alatt álló személyeknek a magyarországi felsőoktatási intézményekben magyar állami ösztöndíjas képzés keretében folytatott, miniszteri ösztöndíjas részképzésére vonatkozóan nem kell a magyar állami ösztöndíjas és magyar állami részösztöndíjas hallgatókkal kötendő hallgatói szerződésről szóló 2/2012. (I. 20.) Kormányrendeletben meghatározott hallgatói szerződést megkötnie, tekintettel arra, hogy külföldi felsőoktatási intézménnyel állnak hallgatói jogviszonyban, illetve a magyarországi részképzésükre vonatkozó, a magyarországi felsőoktatási intézménnyel létrejövő jogviszonyuk nem az Nftv. 39. § (3) bekezdésében meghatározott felvételről vagy átvételről szóló döntés alapján keletkező hallgatói jogviszony.
  • Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Balassi Intézettel közösen dolgozza ki a pályázat értékelésének szempontrendszerét, és azt a pályázati felhívással egyidejűleg nyilvánosságra hozza. Az értékelési pontrendszer a pályázati kiírás mellékletét képezi.
  • Az ösztöndíj a pályázót kizárólag a pályázatában szereplő, és az Értékelő Bizottság által is javasolt felsőoktatási intézményben, szakon és időtartam alatt folytatott tanulmányai alatt illeti meg, és nem vihető át az Emberi Erőforrások Minisztériumának külön jóváhagyása nélkül más felsőoktatási intézményben, vagy más szakon végzendő tanulmányok időtartamára.
  • Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Intézet által közösen a 2012/2013-as tanév őszi félévére a magyarországi felsőoktatási intézmények nappali munkarendű részképzésben részt vevő horvát, román, ukrán, szerb és szlovák állampolgárságú, magyar nemzetiségű személyek számára miniszteri ösztöndíjra meghirdetett pályázatokon együttesen 300 hónapnyi* miniszteri ösztöndíj ítélhető meg. (*Tervezett keret, mely az államháztartás 2012. évi egyensúlyi helyzetének kedvezőtlen alakulása esetén csökkenhet.)
  • A jelen pályázaton legfeljebb odaítélhető részképzős ösztöndíjak kerete 120 hónap**. (**Tervezett keret, mely az államháztartás 2012. évi egyensúlyi helyzetének kedvezőtlen alakulása esetén csökkenhet.) Amennyiben az elbírálás során a megítélt részképzős ösztöndíjak nem érik el a 120 hónapnyi tervezett keret mértékét, akkor a fennmaradó forrás átcsoportosítható az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Intézet által közösen a 2012/2013-as tanév őszi félévére miniszteri ösztöndíjas teljes szemeszteres részképzésre, valamint részképzős tanulmányútra horvát vagy szerb vagy szlovák vagy ukrán állampolgárságú, magyar nemzetiségű személyek számára meghirdetett pályázatok keretéhez.
  • Az ösztöndíjak folyósítását, az ehhez kapcsolódó adminisztratív feladatokat a befogadó magyarországi felsőoktatási intézmény látja el.
  • A Balassi Intézet személyenként szerződést köt a miniszteri ösztöndíjasokkal. A szerződés rögzíti az ösztöndíjas jogait és kötelezettségeit, s további, az ösztöndíjast segítő adminisztratív feladatokat (tájékoztatás az ösztöndíjast megillető jogosultságokról, kapcsolattartás az intézményekkel, stb.) lát el.
  • Egy pályázó egyidejűleg benyújthatja pályázatát egyazon képzési szinten belüli részképzős tanulmányút pályázati kategóriában és teljes szemeszteres részképzésre vonatkozó pályázati kategóriában is (1. és 3. pályázati kategóriában illetve 2. és 4. pályázati kategóriában), kivéve a csoportos részképzős tanulmányút pályázati kategóriát (5. pályázati kategória).
  • Amennyiben a fentiekben meghatározott módon valamely pályázó egyidejűleg két ösztöndíj-kategóriára is benyújtott pályázatot, akkor miniszteri ösztöndíj részére is csak egy ösztöndíj-kategóriában ítélhető meg.
  • Abban az esetben, ha valamely szülőföldi felsőoktatási alap- vagy magiszteri (mester) képzésben részvevő pályázó egyidejűleg teljes szemeszteres részképzésre és egyéni részképzős tanulmányútra is benyújtotta pályázatát, és azt az Értékelő Bizottság mindkét pályázati kategóriában miniszteri ösztöndíjra javasolhatónak ítéli meg, a pályázatot a teljes szemeszteres részképzésre vonatkozó pályázati kategóriában kell eredményesnek (nyertesnek) tekinteni.
  • A csoportos részképzős tanulmányút pályázati kategóriába pályázatot benyújtók egyidejűleg más pályázati kategóriába nem nyújthatnak be pályázatot. Amennyiben valamely csoportos részképzős tanulmányútra pályázó egyidejűleg más ösztöndíj-kategóriára vonatkozóan is beküldte pályázatát, akkor a másik – nem a csoportos részképzős tanulmányútra irányuló – pályázatát érvénytelennek kell tekinteni.

A pályázó a pályázaton való részvétellel elfogadja a következőket:

  • Kizárható az a pályázó, aki az adatlapon valótlan, hamis adatot szolgáltat, ilyen nyilatkozatot tesz a pályázat benyújtásakor, illetve valamely a pályázat elbírálását érintő valós tényt, adatot elhallgat.
  • Az értékeléshez a pályázattal kapcsolatban pontosítás, további adat, információ, dokumentum kérhető, amely csatolandó a pályázathoz.
  • A pályázatok előértékelését az elbírálási pontrendszer alapján az Erdélyi Magyar Ösztöndíj Tanács (melynek elnökét és tagjait a szaktárca kérte fel, elnöke: Dr. Soós Anna), mint Előértékelő Bizottság (a továbbiakban: Előértékelő Bizottság) végzi. A beérkezett pályázatok előértékelése alapján a nyertes pályázókra az Előértékelő Bizottság tesz előzetes javaslatot az Értékelő Bizottságnak.
  • Az Előértékelő Bizottság ülését követően a nyertes pályázókra tett előzetes javaslat eredményéről a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet a pályázó által megadott e-mail címre értesítést küld a pályázó részére az ülést követő 2 munkanapon belül, illetve az előzetes javaslat eredményéről személyesen a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézetnél lehet érdeklődni. Az előzetes javaslattal kapcsolatban a pályázó az Értékelő Bizottsághoz nyújthat be észrevételt. Az észrevétel benyújtásának határidejéről és az Értékelő Bizottság ülésének időpontjáról a pályázó a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézetnél érdeklődhet.
  • A pályázatok értékelését az Értékelő Bizottság végzi. Az Értékelő Bizottság elnöke: Gyetvai Árpád, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatásért Felelős Államtitkári Kabinet Külhoni Magyarok Osztályának osztályvezetője. Az Értékelő Bizottság tagjai: Dr. Bohony Pál (Szlovákiából); Csapó Nándor (Horvátországból); Dr. Orosz Ildikó (Ukrajnából); Dr. Péics Hajnalka (Szerbiából); Dr. Soós Anna (Romániából); Wurst Erzsébet (Ausztriából); Dr. Richly Gábor, a Balassi Intézet főigazgató-helyettese; Hógenburg Tamás, a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégium igazgatója; Masát Ádám, a Balassi Intézet Hungarológia Tagozatának vezetője; és Benked László, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatásért Felelős Államtitkári Kabinet Külhoni Magyarok Osztályának ösztöndíj referense).
  • A pályázatokról a döntést az Értékelő Bizottság javaslatának – mely tartalmazza az Értékelő Bizottsághoz benyújtott észrevételeket és azok elbírálását is – figyelembe vételével Magyarország emberi erőforrások minisztere hozza meg a pályázati határidő lejártát követő 30 napon belül. A pályázat eredményéről szóló írásos értesítés a döntést követően 7 munkanapon belül a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet részéről postai feladásra kerül.
  • A döntéssel szemben fellebbezésnek nincs helye, a pályázó azonban az Emberi Erőforrások Minisztériuma oktatásért felelős államtitkárához kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárás, a pályázat befogadása vagy a pályázati döntés jogszabálysértő. A kifogást a pályázónak a kifogásolt intézkedésről vagy mulasztásról való tudomásszerzéstől számított 10 munkanapon, de legkésőbb a kifogásolt intézkedés megtörténtéről vagy a mulasztástól számított 30 munkanapon belül kell benyújtania. A pályázónak a kifogás benyújtásakor az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 90. §-ában meghatározottak szerint kell eljárnia.
  • Az ösztöndíjat elnyert pályázóval – a csoportos részképzésre ösztöndíjat nyert ösztöndíjasokkal is személyenként – a Balassi Intézet a részképzés megkezdését követő 8 napon belül szerződést köt, amely tartalmazza az ösztöndíjas jogait, valamint a hallgatónak az ösztöndíjazó felé teljesítendő beszámolási, illetve az alábbi adatokra (és azok megváltozására) vonatkozó adatszolgáltatási és tájékoztatási kötelezettségeit:
    • a hallgató személyes adatai (név, lakcím, azonosító okmány – személyazonossági igazolvány - száma);
    • idegenrendészeti státusza (különös tekintettel pl. a letelepedési engedély megszerzésére);
    • elérhetőségi címének, egyéb elérhetőségének (pl. e-mail cím) bejelentése, illetve ezen elérhetőségeinek megváltozása.

A pályázók pályázatuk benyújtásával hozzájárulnak a pályázati adatlapon szereplő személyes adataiknak a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Balassi Intézet, valamint a fentiekben meghatározott döntés-előkészítő testületek és döntéshozók általi kezeléséhez a döntéshez szükséges ideig – de legfeljebb 2012. október 31. napjáig. A nyertes pályázók pályázatuk benyújtásával továbbá hozzájárulnak a pályázati adatlapon szereplő személyes adataiknak az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Intézet általi kezeléséhez a miniszteri ösztöndíjas jogviszonyuk időtartama alatt. Ezen adatszolgáltatási kötelezettség nem teljesítése az ösztöndíjas jogviszony megszűnését vonja maga után.

  • Az ösztöndíjat elnyerő pályázó részére a fogadó felsőoktatási intézmény folyósítja a miniszteri ösztöndíjat. A miniszteri ösztöndíj havi összege a költségvetési törvényben meghatározott összegű ún. éves hallgatói normatíva 34 %-a (Magyarország 2012. évi költségvetéséről szóló 2011. évi CLXXXVIII. törvény 11. § (1) bekezdése szerint az egy főre megállapított hallgatói normatíva éves összege 119.000,- forint, ennek alapján a részképzésben résztvevők havi miniszteri ösztöndíja ennek 34 %-a, azaz a 2012. évben 40.460,- Ft/hó). A megítélt ösztöndíjat az ösztöndíjazó időlegesen felfüggesztheti, vagy véglegesen megszüntetheti, illetve az ösztöndíjas az ösztöndíj, vagy annak egy része visszafizetésére kötelezhető, amennyiben az ösztöndíjas a pályázati felhívásban, az ösztöndíjszerződésben vagy a vonatkozó jogszabályban foglaltakat megszegi. Amennyiben az ösztöndíjast az ösztöndíj (vagy annak egy részének) visszafizetésére kötelezik, akkor az ösztöndíj Ptk. szerinti kamattal megnövelt összegét kell visszafizetnie. A kamatszámítás kezdő időpontja a visszafizetendő ösztöndíj első alkalommal történt folyósításának napja, utolsó napja a visszafizetési kötelezettség teljesítésének napja.
  • Azon hallgatók, akik az adott szülőföldi felsőoktatási alap- vagy magiszteri (mester) képzésben nem utolsó évesek és szakdolgozat megírása céljából pályáznak részképzős tanulmányútra, az ösztöndíj elnyerése esetén kötelesek a pályázatban hivatkozott szakdolgozatukat bemutatni egy soron következő (de legkésőbb a 2013/2014-es tanévben megrendezésre kerülő) szülőföldi tudományos diákköri konferencián. A konferenciát követően e hallgatóknak a részvételi oklevél másolatát el kell juttatniuk (ill. be kell mutatniuk) a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézethez. Amennyiben az ösztöndíjas e kötelezettségét nem teljesíti, akkor köteles visszafizetni a folyósított ösztöndíj kamatokkal megnövelt összegét. Ez alól a kötelezettség alól kivételes esetben, kellő indokok alapján az Emberi Erőforrások Minisztériuma adhat mentesítést.
  • Azon hallgatók, akik teljes szemeszteres részképzésre pályáznak, vállalják, hogy az ösztöndíj elnyerése esetén a 2012/2013. tanév őszi szemeszterében – amennyiben még nem rendelkeznek abszolutóriummal – minimum 20 kreditpontnak megfelelő tanegységet végeznek el a fogadó magyarországi felsőoktatási intézménynél, melyről a részképzésről hazatérve – legkésőbb 2013. február 15-ig – igazolást kell benyújtaniuk a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézethez. Amennyiben az ösztöndíjas e kötelezettségét nem teljesíti, kizárásra kerül az Emberi Erőforrások Minisztérium és a Balassi Intézet által később (2012/2013. tanév tavaszi féléve és az utána következő tanévekre és féléveire) kiírásra kerülő további ösztöndíj és tanulmányi támogatás pályázatokból.
  • A pályázaton ösztöndíjat nyert hallgatók névsora nyilvános. A pályázó a pályázaton való részvétellel hozzájárul ahhoz, hogy neve az ösztöndíj elnyerése esetén nyilvánosságra kerüljön a www.martonaron.hu; illetve a www.balassi-intezet.huvalamint a honlapokon, illetve tudomásul veszi, hogy a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény 26. §-a alapján az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Intézet tájékoztatást küld a pályázattal kapcsolatos adatokról a Bethlen Gábor Alap által működtetett, a szomszédos államokban élő magyaroknak nyújtott támogatások központi nyilvántartása részére.


Pályázhat minden olyan román állampolgárságú, a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény hatálya alatt álló magyar nemzetiségű személy, aki a 2012/2013-as tanév őszi szemeszterében teljes szemeszteres részképzésben vagy részképzős tanulmányúton vesz részt valamely magyarországi felsőoktatási intézményben.

A pályázásból kizáró általános feltételek:

  • Nem pályázhatnak a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény hatálya alá nem tartozó személyek.
  • Nem pályázhatnak a Magyarországon állandó lakcímmel rendelkező személyek.
  • Nem részesülhetnek támogatásban azok a személyek, akik
    • a 2012/2013-as tanév őszi félévének időtartamára az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Intézet más közös pályázata alapján ösztöndíjban vagy tanulmányi támogatásban részesülnek, és/vagy
    • más nemzetközi egyezményen alapuló, vagy magyar állami, illetve közalapítványi ösztöndíjban, támogatásban részesülnek.
  • Nem pályázhatnak azok a személyek, akik a 2008/2009-es tanév tavaszi félévétől a 2011/2012-es tanév tavaszi félévéig terjedő időszakban miniszteri ösztöndíjasként részképzésben vettek részt és nem tettek eleget a megkötött, részképzésről szóló miniszteri ösztöndíjszerződésükben foglaltak szerinti beszámolási kötelezettségüknek.
  • Nem pályázhatnak azok a személyek, akik a 2011/2012-es tanév tavaszi félévében miniszteri ösztöndíjasként teljes szemeszteres részképzésben vettek részt és nem tettek eleget a megkötött, részképzésről szóló miniszteri ösztöndíjszerződésükben foglaltak szerinti szakkollégiumi kurzus elvégzése kötelezettségüknek.
  • Nem pályázhatnak azok a személyek, akik a 2011/2012-es tanév tavaszi félévében miniszteri ösztöndíjasként teljes szemeszteres részképzésben vettek részt és nem tettek eleget a pályázatban előírt 20 kreditpontnak megfelelő tanegység fogadó intézménynél történő megszerzésének.


Pályázati kategóriák és további pályázati feltételek:

Teljes szemeszteres részképzés – a nappali munkarendű szülőföldi felsőoktatási alapképzésben résztvevő hallgatók részére

Azon személyek pályázhatnak, akik:

  • szülőföldi felsőoktatási intézményben nappali munkarendű alapképzésben vesznek részt, és
  • aktív, vagy az ösztöndíj céljából szüneteltetett/megszakított hallgatói státusszal vagy abszolutóriummal rendelkeznek, és
  • a megpályázott képzési idő alatt egy magyarországi felsőoktatási intézmény magyar állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap- vagy egységes (osztatlan) képzéses szakján teljes szemeszteres részképzésben kívánnak tanulmányokat folytatni.

A teljes szemeszteres részképzésre pályázó alapképzésben részt vevő hallgatóknak legalább 1 lezárt tanévvel kell rendelkezniük a részképzés megkezdésének időpontjában, és a legutolsó két lezárt félévük tanulmányi átlaga nem lehet kisebb, mint 7,50. Első éves hallgatók esetében amennyiben a pályázat beadásáig a második félévük nincs lezárva, azaz nincs két lezárt félévük, az első félévük tanulmányi átlaga nem lehet kisebb, mint 7,50.

Az ösztöndíj célja, hogy a magyarországi tanulmányok a lehető legnagyobb mértékben elismertethetők legyenek a szülőföldön, ezért az elbírálásnál előnyben részesülnek azok a pályázók, akik az elismerésről a szülőföldi felsőoktatási intézmény részéről igazolással rendelkeznek. Az elbírálásnál előnyben részesülnek továbbá azon hallgatók, akik korábban nem vettek részt részképzésen, illetve kiemelten támogathatók az intézményi együttműködés keretében megvalósuló közös képzésekben részt vevő hallgatók.
Az ösztöndíjat elnyert pályázó – amennyiben a részképzés megkezdésének időpontjában még nem rendelkezik abszolutóriummal – vállalja, hogy a magyarországi fogadó felsőoktatási intézménynél 20 kreditpontnak megfelelő tanegységet elvégez a 2012/2013. tanév őszi szemeszterében.

Az ösztöndíjat elnyert pályázó vállalja továbbá, hogy a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumában történő elhelyezés esetén egy szabadon választott szakkollégiumi kurzust elvégez a 2012/2013. tanév őszi szemeszterében.

Az ösztöndíj időtartama a 2012/2013-as tanév teljes őszi szemesztere (5 hónap). Az ösztöndíjat elnyert hallgató a 2012/2013-as tanév teljes őszi szemeszterének a fogadó magyarországi felsőoktatási intézmény által meghatározott tanévbeosztás szerinti kezdőnapján (erről az adott magyarországi felsőoktatási intézmény ad tájékoztatást) köteles megkezdeni a részképzését. A hallgatónak a részképzése megkezdésének és befejezésének – az adott magyarországi felsőoktatási intézmény által meghatározott tanévbeosztásnak megfelelő – pontos időpontját meg kell adnia a pályázati adatlapon.

Teljes szemeszteres részképzés – a nappali munkarendű szülőföldi magiszteri (mester) képzésben résztvevő hallgatók részére

Azon személyek pályázhatnak, akik:

  • szülőföldi felsőoktatási intézményben két év képzési időtartamú nappali munkarendű magiszteri (mester) képzésben vesznek részt, és
  • aktív, vagy az ösztöndíj céljából szüneteltetett/megszakított hallgatói státusszal vagy abszolutóriummal rendelkeznek, és
  • a magiszteri (mester) képzésben legalább 1 lezárt félévvel rendelkeznek a részképzés megkezdésének időpontjában, és az utolsó lezárt félévük tanulmányi átlaga nem kisebb, mint 7,50.,
  • a megpályázott képzési idő alatt egy magyarországi felsőoktatási intézmény magyar állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű mester- vagy egységes (osztatlan) képzéses szakján teljes szemeszteres részképzésben kívánnak tanulmányokat folytatni.

Figyelem! Teljes szemeszteres részképzésre az egy éves magiszteri képzésben részt vevő hallgatók nem pályázhatnak!

Az ösztöndíj célja, hogy a magyarországi tanulmányok a lehető legnagyobb mértékben elismertethetők legyenek a szülőföldön, ezért az elbírálásnál előnyben részesülnek azok a pályázók, akik az elismerésről a szülőföldi felsőoktatási intézmény részéről igazolással rendelkeznek. Az elbírálásnál előnyben részesülnek továbbá azon hallgatók, akik korábban nem vettek részt részképzésen, illetve kiemelten támogathatók az intézményi együttműködés keretében megvalósuló közös képzésekben részt vevő hallgatók.
Az ösztöndíjat elnyert pályázó – amennyiben a részképzés megkezdésének időpontjában még nem rendelkezik abszolutóriummal – vállalja, hogy a magyarországi fogadó felsőoktatási intézménynél 20 kreditpontnak megfelelő tanegységet elvégez a 2012/2013. tanév őszi szemeszterében.
Az ösztöndíjat elnyert pályázó vállalja továbbá, hogy a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumában történő elhelyezés esetén egy szabadon választott szakkollégiumi kurzust elvégez a 2012/2013. tanév őszi szemeszterében.

Az ösztöndíj időtartama a 2012/2013-as tanév teljes őszi szemesztere (5 hónap).

Az ösztöndíjat elnyert hallgató a 2012/2013-as tanév teljes őszi szemeszterének a fogadó magyarországi felsőoktatási intézmény által meghatározott tanévbeosztás szerinti kezdőnapján (erről az adott magyarországi felsőoktatási intézmény ad tájékoztatást) köteles megkezdeni a részképzését. A hallgatónak a részképzése megkezdésének és befejezésének – az adott magyarországi felsőoktatási intézmény által meghatározott tanévbeosztásnak megfelelő – pontos időpontját meg kell adnia a pályázati adatlapon.

Egyéni részképzős tanulmányút – a nappali munkarendű szülőföldi felsőoktatási alapképzésben résztvevő hallgatók részére

Azon személyek pályázhatnak, akik:

  • szülőföldi felsőoktatási intézményben nappali munkarendű alapképzésben vesznek részt, és
  • aktív, vagy az ösztöndíj céljából szüneteltetett/megszakított hallgatói státusszal vagy abszolutóriummal rendelkeznek, és
  • a megpályázott képzési idő alatt egy magyarországi felsőoktatási intézmény magyar állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap-, vagy egységes (osztatlan) képzéses szakján egy szemeszternél rövidebb idejű tanulmányokban, és/vagy államvizsga-dolgozat (diplomamunka) vagy szakdolgozat (szakmai/tudományos dolgozat) elkészítése céljából kutatómunkában, vagy egyéb tudományos kutatómunkában kívánnak részt venni.

A részképzős tanulmányútra pályázó alapképzésben részt vevő hallgatóknak legalább 1 lezárt tanévvel kell rendelkezniük a részképzés megkezdésének időpontjában, és a legutolsó két lezárt félévük tanulmányi átlaga nem lehet kisebb, mint 7,00.

Az ösztöndíj időtartama: 2 hét – 3 hónap. Az elnyert ösztöndíj 2012. október 1. és 2013. január 15. között használható fel.

Az elbírálásnál előnyben részesülnek azon hallgatók, akik

  • szülőföldjükön orvos, fogorvos illetve gyógyszerész szakon folytatják tanulmányaikat és 2-3 hetes gyakorlati képzésben vesznek részt, vagy
  • államvizsga-dolgozat (diplomamunka) vagy szakdolgozat (szakmai/tudományos dolgozat) megírása céljából pályáznak részképzésre.

Államvizsga-dolgozat megírására csak az adott szülőföldi felsőoktatási alapképzésben utolsó éves hallgatók pályázhatnak.

Azok a hallgatók, akik az adott szülőföldi felsőoktatási alapképzésben nem utolsó évesek és szakdolgozat megírására pályáznak, az ösztöndíj elnyerése esetén vállalják, hogy a pályázatban hivatkozott szakdolgozatukat bemutatják egy soron következő (de legkésőbb a 2013/2014-es tanévben megrendezésre kerülő) szülőföldi tudományos diákköri konferencián. A konferenciát követően a részvételi oklevél másolatát pedig el kell juttatniuk (ill. be kell mutatniuk) a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézethez.

A hallgatónak a részképzős tanulmányútja megkezdésének és befejezésének pontos időpontját meg kell adnia a pályázati adatlapon. Amennyiben egyes pályázók esetében a megítélt ösztöndíj időtartama kevesebb, mint a kérelmezett időtartam, akkor a részképzős tanulmányút pontos dátumát az adott időszakra jelentkező igények egyenletes eloszlását szem előtt tartva a Balassi Intézet határozza meg, figyelembe véve az eredetileg igényelt időszakot.

Egyéni részképzős tanulmányút – a nappali munkarendű szülőföldi magiszteri (mester) képzésben résztvevő hallgatók részére

Azon személyek pályázhatnak, akik:

  • szülőföldi felsőoktatási intézményben nappali munkarendű magiszteri (mester) képzésben vesznek részt, és
  • aktív, vagy az ösztöndíj céljából szüneteltetett/megszakított hallgatói státusszal vagy abszolutóriummal rendelkeznek, és
  • a megpályázott képzési idő alatt egy magyarországi felsőoktatási intézmény magyar állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű mester-, vagy egységes (osztatlan) képzéses szakján egy szemeszternél rövidebb idejű tanulmányokban, és/vagy magiszteri dolgozat vagy szakdolgozat (szakmai/tudományos dolgozat) elkészítése céljából kutatómunkában, vagy egyéb tudományos kutatómunkában kívánnak részt venni.

A részképzős tanulmányútra pályázó magiszteri képzésben részt vevő hallgatóknak:

  • egy éves képzés esetén a bejutási átlag nem lehet kisebb, mint 7,00,
  • két éves képzés esetén:
  • első évfolyamon a bejutási átlag nem lehet kisebb, mint 7,00,
  • második évfolyamon a legutolsó lezárt tanulmányi év tanulmányi átlaga nem lehet kisebb, mint 7,00.

Az ösztöndíj időtartama: 2 hét – 3 hónap. Az elnyert ösztöndíj 2012. október 1. és 2013. január 15. között használható fel.

Az elbírálásnál előnyben részesülnek azon hallgatók, akik szakdolgozat (szakmai/tudományos dolgozat), illetve magiszteri dolgozat (diplomamunka) megírása céljából pályáznak részképzésre.

Magiszteri dolgozat megírására két éves képzés esetén csak olyan hallgatók pályázhatnak, akik a 2012/2013-as tanévben másodévesek.

Azok a hallgatók, akik az adott szülőföldi felsőoktatási alapképzésben nem utolsó évesek és szakdolgozat megírására pályáznak, az ösztöndíj elnyerése esetén vállalják, hogy a pályázatban hivatkozott szakdolgozatukat bemutatják egy soron következő (de legkésőbb a 2013/2014-es tanévben megrendezésre kerülő) szülőföldi tudományos diákköri konferencián, A konferenciát követően a részvételi oklevél másolatát pedig el kell juttatniuk (ill. be kell mutatniuk) a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézethez.

A hallgatónak a részképzős tanulmányútja megkezdésének és befejezésének pontos időpontját meg kell adnia a pályázati adatlapon. Amennyiben egyes pályázók esetében a megítélt ösztöndíj időtartama kevesebb, mint a kérelmezett időtartam, akkor a részképzős tanulmányút pontos dátumát az adott időszakra jelentkező igények egyenletes eloszlását szem előtt tartva a Balassi Intézet határozza meg, figyelembe véve az eredetileg igényelt időszakot.

Csoportos részképzős tanulmányút – a nappali munkarendű szülőföldi felsőoktatási alapképzésben résztvevő hallgatók részére

Azon személyek pályázhatnak, akik

  • szülőföldi felsőoktatási intézmények alapképzésén, nappali munkarendű aktív (vagy az ösztöndíj céljából szüneteltetett/megszakított) hallgatói jogviszonnyal vagy abszolutóriummal rendelkeznek, és
  • a részképzés megkezdésének időpontjában legalább 1 lezárt tanévvel rendelkeznek, a legutolsó lezárt tanévük tanulmányi átlaga nem kisebb, mint 7,00 – a szülőföldi szín- és filmművészeti felsőoktatási képzésben résztvevők kivételével –, vagy
  • a szülőföldi szín- és filmművészeti felsőoktatási képzésben résztvevők esetében legalább 1 lezárt szemeszterrel rendelkeznek a részképzés megkezdésének időpontjában, a legutolsó lezárt szemeszterük tanulmányi átlaga nem lehet kisebb, mint 7,00,

és a megpályázott képzési idő alatt egy magyarországi felsőoktatási intézmény magyar állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap- vagy egységes (osztatlan) képzéses szakján az intézmények közötti együttműködés alapján csoportosan kívánnak részképzős tanulmányúton részt venni.

Figyelem! Csoportos részképzős tanulmányútra magiszteri képzésben részt vevő hallgatók nem pályázhatnak!

Csoportnak minősül, ha legalább 5 hallgató ugyanazon szülőföldi felsőoktatási intézményből, ugyanabba a magyarországi felsőoktatási intézményben azonos időpontban vesz részt a részképzésben, és a pályázatukat együttesen, csoportként nyújtják be.

A csoportnak saját tagjai közül meg kell adnia egy kapcsolattartó személyt, aki a csoport nevében a pályázati eljárásban a csoport egészét érintő kötelezettségeket (pl. közösen benyújtandó mellékletek, igazolások beadása stb.) vállalja.

Az ösztöndíj időtartama: 2 hét – 3 hónap. Az elnyert ösztöndíj 2012. október 1. és 2013. január 15. között használható fel.

Az elbírálásnál előnyben részesülnek azon hallgatók, akik:

  • rendelkeznek a szülőföldi felsőoktatási intézmény írásos hozzájárulásával, vagy
  • intézményi együttműködés keretében megvalósuló 2-3 hetes gyakorlati képzésben vesznek részt.

A hallgatónak a részképzős tanulmányútja megkezdésének és befejezésének pontos időpontját meg kell adnia a pályázati adatlapon. Amennyiben egyes pályázók esetében a megítélt ösztöndíj időtartama kevesebb, mint a kérelmezett időtartam, akkor a részképzős tanulmányút pontos dátumát az adott időszakra jelentkező igények egyenletes eloszlását szem előtt tartva a Balassi Intézet határozza meg, figyelembe véve az eredetileg igényelt időszakot.

Mindegyik (1.-5.) pályázati kategóriára vonatkozó további pályázati feltételek:
A pályázati adatlaphoz kötelezően csatolandó befogadó nyilatkozat akkor tekinthető érvényesnek, ha a fogadó tanár aláírása mellett azt a fogadó felsőoktatási intézmény tanulmányi osztálya vagy rektori/dékáni hivatala aláírással és pecséttel hitelesíti. A befogadó nyilatkozatot a www.martonaron.huwww.balassi-intezet.hu illetve awww.kmei.ro honlapról letölthető formában kell kitölteni.

Az intézményközi együttműködés keretében részképzésen (teljes szemeszteres részképzésen vagy részképzős tanulmányúton) résztvevő hallgatóknak is személyenként – a többi pályázóhoz hasonlóan – be kell nyújtaniuk hiánytalanul (ld. szükséges mellékletek, igazolások) és határidőig a pályázatukat.

A pályázatokat legkorábban 2012. július 16-tól lehet benyújtani.

Kérjük, hogy amennyiben lehetősége van rá, a pályázati adatlap kitöltése előtt 2012. július 31-ig regisztráljon a http://sao.bbi.hu/login/registration ügyfélkapu oldalon az ott leírtakat olvassa el figyelmesen! Azon pályázók, akik korábban részt vettek a Balassi Intézet/Márton Áron Szakkollégium lebonyolításával miniszteri ösztöndíjas képzésen, már rendelkeznek BI MÁSZ Neptun kóddal; ezt az Ügyfélkapu oldal „Neptun kód és jelszó segítség” menüpontjában ellenőrizhetik.
A regisztráció a pályázati folyamat, valamint sikeres pályázat esetén a későbbi beiratkozási folyamat (kollégiumi beköltözés, ösztöndíjszerződés megkötése) megkönnyítését segíti. A regisztráció eredményeként a pályázó 2 napon belül „NEPTUN” kódot kap, melyet kérjük, szíveskedjen feltüntetni a pályázati adatlapon! A regisztráció nem kötelező.

A pályázatok beadásának és postai beérkezésének – (nem a postabélyegző dátumának) – határideje: 2012. augusztus 6.. 16.00 óra.

Hiánypótlásra – a megfelelően kitöltött és aláírt adatlap kivételével – 2012. augusztus 10. 12.00 óráig van lehetőség!

Pályázni a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézetnél beszerezhető, és az Internetről (www.martonaron.huwww.balassi-intezet.huwww.kmei.ro) is letölthető pályázati adatlapon lehet. Amennyiben valamely pályázó a jelen felhívásban meghatározott módon két pályázati kategóriában is benyújt pályázatot, ez esetben a pályázónak mindkét – az egyes pályázati kategóriákra vonatkozó – adatlapot be kell nyújtania!

Az Értékelő Bizottság a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézethez a határidő után beérkezett, ill. a formailag hibás, pontatlanul vagy olvashatatlanul benyújtott és a hiánypótlási határidő letelte után is hiányos pályázatokat nem veszi figyelembe, azok érdemi elbírálás nélkül kizárásra kerülnek!

A pályázatokat személyesen vagy postai úton, ajánlott küldeményként kérjük eljuttatni az alábbi címre:

Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet
Románia, 400162 Kolozsvár, Mikes/Croitorilor utca 15.

Az érdeklődők az alábbi címen és telefonszámon kaphatnak további részletes felvilágosítást az ösztöndíjpályázatról, a pályázati adatlapról:

Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet
Románia, 400162 Kolozsvár, Mikes/Croitorilor utca 15.
Tel.: +40 264 430611;
Mobil: +40 753-094945
Fax: +40 264 430611;
E-mail: office@kmei.ro

A pályázat lebonyolításának adminisztratív költségeire 10 RON összegű pályázati díjat kell befizetni az alábbi folyószámlára:

Federaţia Universitară Maghiară din Cluj-Napoca
(Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet)
Kolozsvár (Cluj-Napoca), Str. Tipografiei nr. 12/1.
RO35RNCB0106026575120001
Cod fiscal: 16747585
BCR sucursala Cluj

Szükséges mellékletek, igazolások:

Egyéni teljes szemeszteres részképzés és/vagy részképzős tanulmányút esetében szükséges mellékletek, igazolások:

Kötelezően csatolandó mellékletek:

  • pontosan és olvashatóan kitöltött pályázati adatlap (A pályázati adatlap adatainak meg kell egyeznie a mellékletben szereplő adatokkal!) Kérjük, lehetőség szerint, az adatlapon tüntesse fel az előzetes ügyfélkapu regisztráció (http://sao.bbi.hu/login/registration) során kapott, vagy a korábbiakról már létező NEPTUN kódot!
  • a magyarországi fogadótanár által aláírt valamint a fogadó felsőoktatási intézmény Tanulmányi Osztályának/Dékáni/Rektori Hivatalának vezetője által aláírt és az intézmény által hitelesített befogadó nyilatkozat; (Figyelem! A befogadó nyilatkozat a pályázati adatlap kötelező melléklete. A befogadó nyilatkozatot awww.martonaron.hu, a www.kmei.ro illetve a www.balassi-intezet.huhonlapokon elérhető formátumban kell kitölteni! Felhívjuk az érintettek figyelmét, hogy az intézményközi együttműködés keretében részképzésen /teljes szemeszteres részképzésen vagy részképzős tanulmányúton/ részvevő hallgatóknak is csatolniuk kell a befogadó nyilatkozatot!);
  • géppel írt strukturált szakmai önéletrajz;
  • pályázati kérelem megindokolása (tartalmazza a részképzés idejére vonatkozó tanulmányi tervet) max. 1 oldal terjedelemben;
  • egyéni tanulmányi terv – a szakdolgozat/államvizsga-dolgozat/magiszteri dolgozat írásának céljából pályázók esetében a szülőföldi irányító tanár által jóváhagyva (aláírásával ellátva);
  • szülőföldi hallgatói jogviszony fennállásról szóló igazolás - kivéve egyrészt a már abszolvált, szakdolgozat megírása vagy tudományos kutatás céljából, illetve intézményközi megállapodás keretében részképzésre pályázók (esetükben az abszolutórium kiállításáról szóló igazolás csatolandó); kivéve másrészt a hallgatói jogviszonyukat a részképzés idejére megszakító hallgatók (esetükben a tanulmányok megszakításáról szóló hivatalos igazolás csatolandó);
  • szülőföldi felsőoktatási intézmény hiteles igazolása a két utolsó lezárt félév átlagáról; egy éves magiszteri képzésben, illetve a magiszteri képzés első évfolyamán tanulmányokat folytató hallgatók esetében igazolás a bejutási átlagról;
  • a magyar nemzetiség igazolása (E célra egyaránt alkalmas a Magyar igazolvány 1-2. oldalának [az igazolvány számának és adatlapjának] másolata vagy a Magyar igazolványra vonatkozó igénylés másolata, illetve ezek hiányában minden olyan dokumentum, amelyből a nemzetiség hitelt érdemlően megállapítható.)
  • az állandó lakóhelyet igazoló okmány másolata
  • a pályázati díj befizetését igazoló számla/bizonylat másolata;
  • 1 db saját részre megcímzett és felbélyegzett válaszboríték.

Csatolható mellékletek:

  • A CNSCIS által elismert hazai vagy külföldi tudományos kiadónál megjelent szakkönyv, publikáció és/ vagy monográfia első oldalának, valamint az adott folyóirat/szakkönyv tartalomjegyzéknek a fénymásolata;
  • Külföldi referált szakfolyóiratokban vagy külföldi konferenciakötetekben megjelent, nem magyar nyelvű szakkönyv, monográfia, bárminemű publikáció első oldalának, valamint az adott szakkönyv/monográfia tartalomjegyzéknek a fénymásolata;
  • folyóiratban/szakkönyvben közölt szakmai dolgozatok (publikációk, szakszöveg fordítások) első oldalának, valamint az adott folyóirat/szakkönyv tartalomjegyzéknek a fénymásolata; kötet- vagy folyóirat-szerkesztések esetében a szerkesztett mű egy oldalas kivonatáról és a tartalomjegyzékéről készített fénymásolat. Figyelem! A szakfolyóiratokban megjelentetett konferencia-kivonatok publikációként nem kerülnek pontozásra! A konferencián bemutatott és megjelentetett dolgozatok a pályázó számára előnyösebb pontkategóriában kerülnek elismerésre;
  • A CNCSIS által elismert (minimum C kategóriás) szakfolyóiratban megjelent fordítások, recenziók: az adott folyóirat/szakkönyv tartalomjegyzéknek a fénymásolata, és a publikált anyag első oldalának fénymásolata
  • Szakmai konferencián, versenyen, találkozón bemutatott poszterek, animációk, tervek: a rendezvényről szóló igazolás, meghívó, emléklap, stb.;
  • Saját belföldi, illetve külföldi kiállítások: a rendezvényről szóló igazolás, meghívó, emléklap, stb.;
  • Tudományos diákköri konferencián bemutatott dolgozatok egy oldalas kivonatáról és a megszerzett oklevélről készített fénymásolatok (ennek hiányában a versenyen való részvétel igazolására szolgáló egyéb hivatalos okirat csatolandó);
  • Egyéb tudományos konferencián, szakmai versenyen bemutatott dolgozatok egy oldalas kivonatáról és a megszerzett oklevélről készített fénymásolatok (ennek hiányában a versenyen való részvétel igazolására szolgáló egyéb hivatalos okirat csatolandó). Figyelem! A középiskolai szakmai versenyeken való részvétel nem kerül pontozásra!;
  • Tudományos kutatóprojektekben, workshopokon, alkotó művészeti projektekben való részvétel hitelt érdemlő igazolásai. Figyelem! A kötelező szakmai gyakorlat tudományos projektben való részvételként nem kerül pontozásra! A kutatóprojektben való részvételt bizonyító igazolásban kötelező feltűntetni, hogy a projektben való részvétel nem volt kötelező és az igazolás részképzős tanulmányútban való részvétel céljából lett kibocsátva! ;
  • Magyar diákszervezeti tagság igazolása (kérjük feltüntetni a tagság időtartamát!) és a diákszervezetben végzett aktív tevékenység igazolása az illető diákszervezet elnökének aláírásával és a diákszervezet pecsétjével hitelesítve. A tevékenységi beszámolóban szerepeljenek a szervezetben betöltött tisztségek (időtartammal együtt), a fontosabb szervezői tevékenységek felsorolása stb.;
  • Nyelvvizsga esetén a bizonyítvány fénymásolata (Nem pontozhatóak a nyelvkurzusok elvégzéséről szóló igazolások, a román és magyar nyelvből letett nyelvvizsgák!).

Amennyiben valamely pályázó a jelen felhívásban meghatározott módon két pályázati kategóriában is benyújt pályázatot, ez esetben a pályázónak a csatolt mellékleteket és igazolásokat csak egy példányban kell csatolnia!

Csoportos részképzős tanulmányút esetében szükséges mellékletek, igazolások:

A pályázatot a csoportnak közösen kell benyújtania, úgy, hogy a közösen benyújtandó mellékletek mellett a pályázatban a csoport minden tagjának külön-külön is ki kell töltenie a pályázati adatlapot és csatolnia kell a szükséges mellékleteket (lásd lent).

Kötelezően csatolandó mellékletek:

Csoport által közösen csatolandó mellékletek:

  • a csoport tagjainak nevét tartalmazó összesítő ív, ezen külön feltüntetve a csoport kapcsolat tartójának neve, címe és elérhetőségei;
  • a pályázati kérelem megindokolása max. 2 oldal terjedelemben;
  • csoportos tanulmányi terv;
  • a csoport fogadására vonatkozó a magyarországi fogadótanár által aláírt valamint a fogadó felsőoktatási intézmény Tanulmányi Osztályának/Dékáni/Rektori Hivatalának vezetője által aláírt és az intézmény által hitelesített befogadó nyilatkozat; (Figyelem! A befogadó nyilatkozat a pályázati adatlap kötelező melléklete. A befogadó nyilatkozatot a www.martonaron.hu, a www.kmei.ro illetve awww.balassi-intezet.hu honlapokon elérhető formátumban kell kitölteni! Felhívjuk az érintettek figyelmét, hogy az intézményközi együttműködés keretében részképzésen /teljes szemeszteres részképzésen vagy részképzős tanulmányúton/ részvevő hallgatóknak is csatolniuk kell a befogadó nyilatkozatot!);
  • a szülőföldi intézmény kettő tanárának (csak adjunktus, vagy annál magasabb fokozattal rendelkező oktató részéről) ajánlása a csoportos részképzéshez vagy részképzős tanulmányúthoz; az ajánláson jelenjen meg a tanár neve, pontos beosztása és fokozata, az egyetem, ahol tanít, címe, telefonszáma és aláírása, valamint a csoport teljes névsora.

A csoport tagjai által egyenként csatolandó mellékletek:

  • pontosan és olvashatóan kitöltött pályázati adatlap (az adatlapon a pályázati kategóriák rovatba kérjük aláhúzni, hogy csoportos ösztöndíjról van szó. (A pályázati adatlap adatainak meg kell egyeznie a mellékletben szereplő adatokkal!) Kérjük, lehetőség szerint az adatlapon tüntesse fel az előzetes ügyfélkapu regisztráció (http://sao.bbi.hu/login/registration) során kapott, vagy a korábbiakról már létező NEPTUN kódot!;
  • géppel írt strukturált szakmai önéletrajz;
  • szülőföldi hallgatói jogviszony fennállásáról szóló igazolás - kivéve egyrészt a már abszolvált, szakdolgozat megírása vagy tudományos kutatás céljából részképzésre pályázók (esetükben az abszolutórium kiállításáról szóló igazolás csatolandó); kivéve másrészt a hallgatói jogviszonyukat a részképzés idejére megszakító hallgatók (esetükben a tanulmányok megszakításáról szóló hivatalos igazolás csatolandó);
  • hiteles igazolás az utolsó két lezárt félév átlagáról, a szülőföldi szín- és filmművészeti képzésben résztvevők esetében az utolsó tanulmányi félév átlagáról (féléves átlag);
  • a magyar nemzetiség igazolása (E célra egyaránt alkalmas a Magyar igazolvány 1-2. oldalának [az igazolvány számának és adatlapjának] másolata vagy a Magyar igazolványra vonatkozó igénylés másolata, illetve ezek hiányában minden olyan dokumentum, amelyből a nemzetiség hitelt érdemlően megállapítható.)
  • az állandó lakóhelyet igazoló okmány másolata
  • a pályázati díj befizetését igazoló számla/bizonylat másolata;
  • 1 db saját részre megcímzett és felbélyegzett válaszboríték.

Csatolható mellékletek:

A csoport által közösen csatolható mellékletek:

  • a szülőföldi intézmény írásos hozzájárulása a csoport részképzős tanulmányúton való részvételéhez;
  • az intézményközi megállapodásról szóló igazolás.

A csoport tagjai által egyenként csatolható mellékletek:

  • A CNSCIS által elismert hazai vagy külföldi tudományos kiadónál megjelent szakkönyv, publikáció és/ vagy monográfia első oldalának, valamint az adott folyóirat/szakkönyv tartalomjegyzéknek a fénymásolata;
  • Külföldi referált szakfolyóiratokban vagy külföldi konferenciakötetekben megjelent, nem magyar nyelvű szakkönyv, monográfia, bárminemű publikáció első oldalának, valamint az adott szakkönyv/monográfia tartalomjegyzéknek a fénymásolata;
  • A CNCSIS által elismert (minimum C kategóriás) szakfolyóiratban megjelent fordítások, recenziók: az adott folyóirat/szakkönyv tartalomjegyzéknek a fénymásolata, és a publikált anyag első oldalának fénymásolata;
  • Szakmai konferencián, versenyen, találkozón bemutatott poszterek, animációk, tervek: a rendezvényről szóló igazolás, meghívó, emléklap, stb.;
  • Saját belföldi, illetve külföldi kiállítások: a rendezvényről szóló igazolás, meghívó, emléklap, stb.;
  • Folyóiratban/szakkönyvben közölt szakmai dolgozatok (publikációk, szakszöveg fordítások) első oldalának, valamint az adott folyóirat/szakkönyv tartalomjegyzéknek a fénymásolata; kötet- vagy folyóirat-szerkesztések esetében a szerkesztett mű egy oldalas kivonatáról és a tartalomjegyzékéről készített fénymásolat. Figyelem! A szakfolyóiratokban megjelentetett konferencia-kivonatok publikációként nem kerülnek pontozásra! A konferencián bemutatott és megjelentetett dolgozatok a pályázó számára előnyösebb pontkategóriában kerülnek elismerésre;
  • Tudományos diákköri konferencián bemutatott dolgozatok egy oldalas kivonatáról és a megszerzett oklevélről készített fénymásolatok (ennek hiányában a versenyen való részvétel igazolására szolgáló egyéb hivatalos okirat csatolandó);
  • Egyéb tudományos konferencián, szakmai versenyen bemutatott dolgozatok egy oldalas kivonatáról és a megszerzett oklevélről készített fénymásolatok (ennek hiányában a versenyen való részvétel igazolására szolgáló egyéb hivatalos okirat csatolandó). Figyelem! A középiskolai szakmai versenyeken való részvétel nem kerül pontozásra!;
  • Tudományos kutatóprojektekben, workshopokon, alkotóművészeti projektekben való részvétel hitelt érdemlő igazolásai. Figyelem! A kötelező szakmai gyakorlat tudományos projektben való részvételként nem kerül pontozásra! A kutatóprojektben való részvételt bizonyító igazolásban kötelező feltűntetni, hogy a projektben való részvétel nem volt kötelező és az igazolás részképzős tanulmányútban való részvétel céljából lett kibocsátva!;
  • Magyar diákszervezeti tagság igazolása (kérjük feltüntetni a tagság időtartamát!) és a diákszervezetben végzett aktív tevékenység igazolása az illető diákszervezet elnökének aláírásával és a diákszervezet pecsétjével hitelesítve. A tevékenységi beszámolóban szerepeljenek a szervezetben betöltött tisztségek (időtartammal együtt), a fontosabb szervezői tevékenységek felsorolása stb.;
  • Nyelvvizsga esetén a bizonyítvány fénymásolata. (Nem pontozhatóak a nyelvkurzusok elvégzéséről szóló igazolások, a román és magyar nyelvből letett nyelvvizsgák!)

A pályázati felhívás mellékletei a következők:

  1. Pályázati felhívás
  2. Pályázati adatlap egyéni részképzős tanulmányúthoz
  3. Pályázati adatlap teljes szemeszteres részképzős tanulmányúthoz
  4. Pályázati adatlap csoportos részképzős tanulmányúthoz
  5. Melléklet a pályázati adatlaphoz
  6. Befogadó nyilatkozat
  7. Befogadási nyilatkozat csoportos részképzős tanulmányúthoz
  8. Elbírálási- és pontrendszer
  9. Tájékoztató magyarországi felsőoktatási intézmények részére

A pályázati dokumentáció összeállítása előtt kérjük, olvassa el figyelmesen az elbírálási szempontokat tartalmazó, és a pályázati felhívás mellékletét képező pontrendszert!

Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy amennyiben a pályázati beadási határidő lejártáig

  • bármely kategóriában benyújtott pályázathoz nem kerül csatolásra a magyarországi fogadótanár és a fogadó felsőoktatási intézmény Tanulmányi Osztályának/Dékáni/Rektori Hivatalának vezetője által aláírt és az intézmény által hitelesített és pontosan kitöltött ún. befogadó nyilatkozat,
  • a részképzős tanulmányútra benyújtott pályázatok esetében a pályázati adatlapon a tanulmányút pontos, a befogadó magyarországi intézmény által is elfogadott dátuma nem kerül feltüntetésre,

akkor a pályázatot az Értékelő Bizottság, mint hiányos pályázatot nem veszi figyelembe!

Copyright © 2011 Magyar és Általános Nyelvészeti Tanszék, Magyar Nyelv és Irodalom Szak, Babeş–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár

Készítette a Weblap.ro