Megjelent: Hungarian Studies Yearbook első száma

Megjelent a Hungarian Studies Yearbook első, tematikus száma: Kinetic Spaces – the Challenge of Complexity by Practical Rhythms

A BBTE BTK Magyar Tagozatának online folyóirata. Szerkesztőség: T. Szabó Levente (főszerkesztő), Benő Attila, Berszán István, Szabó Árpád Töhötöm, Balázs Imre József, Fazakas Emese, Kádár Edit, Könczei Csilla (szerkesztők)

De Gruyter, Sciendo: https://content.sciendo.com/view/journals/hsy/hsy-overview.xml?language=en&tab_body=editorialContent-75079

Támogató: Kolozsvári Akadémiai Bizottság

Az információrobbanás korában csak akkor van szükség új tudományos folyóiratra, ha a mögötte álló kutatóműhely nemzetközi szempontból is releváns kutatásai megközelítik a paradigmarobbanás kritikus intenzitását, s ennél fogva kiváltják a hozzájuk csatlakozás, vagy a velük folytatott vita szakmai reakcióit. Kolozsváron az információözön előzetes moraja leghamarabb a sok nyelven írt Acta Comparationis Literrarum Universarum/ Összehasonlító Irodalomtörténeti Lapok világelső kísérletében hallatszott, mely Hugo von Melzl és Brassai Sámuel kutatóműhelyét nyitotta egybe a világgal 1877–1888 időszakban. Ehhez fogható később Hermann Antal 19. század végi munkássága a komparatív folklór és etnológia területén, vagy Szabó T. Attila nyelvtörténeti kutatásai a 20. század középső harmadában. Ezekhez az innovatív kezdeményezésekhez hűen a Hungarian Studies Yearbook nem annyira a folytatásukként, hanem inkább az újrakezdésükként indul útjára egy olyan tematikus számmal, amely a bölcsészműhelyt, a kreatív írás akadémiai jogot szerző diszciplínáját és a performatív művészetek gyakorlásra alapozott kutatási terepeit az elméleti fizika kérdéseinek távlataival és a biológusok laboratóriumával nyitja össze.