Magyar Nyelvstratégiai Intézet

a Magyar Nyelvstratégiai Intézet

könyvbemutatókkal egybekötött

bemutatkozó rendezvényére!

A Magyar Nyelvstratégiai Intézetet bemutatja Bencze Lóránt professzor, igazgató.

A rendezvény keretében sor kerül a Magyar Nyelvstratégiai Intézet és a Termini Egyesület együttműködési megállapodásának ünnepélyes aláírására.

Bemutatásra kerülő kiadványok:

Sorbán Angella: Kisebbség és kétnyelvűség. A kétnyelvűség szociológiai aspektusai az oktatásban és a munkaerőpiacon. Bemutatja Péntek János professzor, a Szabó T. Attila Nyelvi Intézet szakmai igazgatója, a Termini Egyesület társelnöke.

Gróf Annamária, N. Császi Ildikó, Szoták Szilvia (szerk.): Sokszínű nyelvészet – nyelvi sokszínűség a 21. század elején. Írások Kolláth Anna tiszteletére. Bemutatja Szoták Szilvia, a Magyar Nyelvstratégiai Intézet főtanácsadója, a Termini Egyesület elnöke.

Benő Attila: Kontaktusjelenségek az erdélyi magyar nyelvváltozatokban. Bemutatja Máthé Dénes egyetemi docens.

A vendégeket Mile Lajos főkonzul köszönti.

2015. március 18., szerda 17.00 óra

Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa

(Kolozsvár, Főtér 23. szám, belső udvar)