Kortárs Hangon ’17 szépirodalmi pályázat

eredmények

Hallgatóink kiemelkedően teljesítettek a Kortárs Hangon ’17 szépirodalmi pályázaton

Az egri Eszterházy Károly Egyetem évente megszervezi az egyetemi hallgatóknak szánt szépirodalmi pályázatot a következő egyetemek részvételével: Eszterházy Károly Egyetem (Eger), Miskolci Egyetem, Nyíregyházi Egyetem, Konstantin Filozófus Egyetem  (Nyitra), Selye János Egyetem (Komárom), Babeş–Bolyai Tudományegyeten, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Partiumi Keresztény Egyetem (Nagyvárad).

Az idén 77 hallgató 144 vers- és prózaszövegét bírálta el a héttagú zsűri.

Az ünnepélyes eredményhirdetés 2017. április 20-án volt az egyetemünk Bölcsészettudományi Karán. Az eseményen az egri egyetem nyugalmazott kulturális igazgatója, Jónás Zoltán elmondta, hogy a Babeş-Bolyai Tudományegyetemről 11 hallgató nyújtott be pályázatot. Ebből – a zsűri javaslatára – nyolc hallgató szépirodalmi szövege bekerült a pályázati anyagból szerkesztett kötetbe, és haton díjazottak lettek.

Gratulálunk diákjainknak:

Mărcuƫiu-Rácz Dóra – I. DÍJ