Jelentés és Nyelvhasználat

online tudományos folyóirat

Az SZTE Általános Nyelvészeti Tanszéke és a Pragmatika Centrum örömmel jelenti be, hogy elindult a

Jelentés és Nyelvhasználat

című online tudományos folyóirat.

A folyóirat és annak első évfolyama itt érhető el.

A Jelentés és Nyelvhasználat c. folyóirat címével és tartalmával a nyelvtudomány két olyan területére, a szemantikára és a pragmatikára szeretnénk felhívni a figyelmet, amelyek mára már bebizonyították önálló nyelvészeti kutatási területekként való létjogosultságukat a modern nyelvészetben. Kifejezetten szemantikai-pragmatikai profilú magyar nyelvű folyóirat mindeddig nem létezett. Egy ilyen folyóirat tehát hiánypótló jelenőségű.

Felhívás

A Jelentés és Nyelvhasználat folyamatosan várja a megjelentetni kívánt tanulmányokat. A folyóirat a gyors megjelenésen (kb. 2-3 hónapos átfutási idő) kívül a tanulmányok elektronikus azonosítóval való ellátását, és így a közvetlen és pontos idézhetőséget, a cikkek folyamatos archiválását (SZTE contenta repozitórium, EPA, JSORE) és nemzetközi tudományos adatbázisokban (DOAJ, ERIH, Google Scholar, EBSCO) való megjelenítését is biztosítja. A cikkek benyújtásának feltételeiről és körülményeiro"l a folyóirat honlapján találnak az érdeklődők további információkat.

A Jelentés és Nyelvhasználat első évfolyamának tartalma

- Jelentés és Nyelvhasználat: háttér és célok (Maleczki Márta, Németh T. Enikő, Szécsényi Tibor)

- Megemlékezés Károly Sándorról (Büky László)
- Kontextus(ok) a grammatikalizációs jelentésváltozás irodalmában (Nagy C. Katalin)