Jáki Sándor Teodóz ösztöndíj

Pályázati felhívás

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének Jáki Sándor Teodóz ösztöndíj pályázata (egyetemi) félévente kerül meghirdetésre és megpályázható, amennyiben a pályázó hallgató megfelel a feltételeknek, az általunk támasztott minimális elvárásoknak. Kimondottan azoknak a hallgatóknak szól, akik moldvai csángók, és tanulmányaikat romániai felsőfokú intézményben, magyar nyelven folytatják.

Megpályázható összeg: 250 - 450 RON havonta. Az ösztöndíj mértéke függ a tanulmányi eredményektől, bontásban így jelenik meg: 2 x 450, 2 x 400, 2 x 350, 2 x 300, 2 x 250 RON. A rangsorolás tanulmányi eredmények alapján történik.

További információk itt