ILYEN TANKÖNYVET SZERETNÉK

Pályázati felhívás

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS INTERAKTÍV TANKÖNYVI FEJEZET SZERKESZTÉSÉRE

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Pedagógia és Alkalmazott Didaktika Intézete pályázatot hirdet interaktív tankönyvi fejezet/részlet szerkesztésére

ILYEN TANKÖNYVET SZERETNÉK

címmel

Pályázhatnak:

1. Középiskolás diákok (egyénileg vagy csoportban);

2. Egyetemi hallgatók (egyénileg vagy csoportban).

A pályázat témája:

Középiskolások:

Bármely tudásterületről, tantárgyból választott téma tankönyvi feldolgozása; a téma kötődhet egyetlen tantárgyhoz, de több tantárgy integrációjára is épülhet.

Egyetemi hallgatók:

Legalább 5 összefüggő témát tartalmazó – bármely tudásterülethez, tantárgyhoz kötődő, illetve inter-, multi- vagy transzdiszciplináris szemléletű tanegység tankönyvi feldolgozása.

A pályázat leírása, a pályamunka tartalma

I. Témaválasztás

Mindkét pályázati kategóriában szabad a témaválasztás: a téma, tanegység kötődhet egyetlen tantárgyhoz, de lehet olyan jellegű is, amely több tantárgy integrációját feltételezi. Olyan témákat, tanegységeket is ki lehet „találni”, amelyek nem szerepelnek kötelező tartalomként a tantervekben, de érdemes lenne foglalkozni velük, mert érdekelhetné a tanulókat.

II. Tartalmi követelmények

A pályamunkának tartalmaznia kell a következőket:

a) Adatok: a pályázó(k) neve; az oktatási intézmény adatai (iskola, egyetem); az intézmény postacíme; a pályázó(k) postacíme és e-mailcíme, telefonszáma.

b) A téma, tanegység rövid leírása, a témaválasztás indoklása (15−20 sornyi összefüggő szövegben);

b) A feldolgozás módjának rövid indoklása (15−20 sornyi érvelő szöveg arról, hogy a pályázó milyen szempontokat vett figyelembe a tartalmak feldolgozásakor, miben érhető tetten a tankönyvrészlet interaktív jellege, miért választotta ezt a kivitelezést, formát, miért szeretne ilyen tankönyvből tanulni stb.);

c) a téma, tanegység tankönyvi feldolgozása;

d) szakirodalmi jegyzék.

2. Formai követelmények

a) Papír alapú, bármely technikával készített könyvrészlet;

b) Digitális formájú: ppt, html vagy exe kiterjesztéssel készített könyvrészlet.

A pályázat leadásának határideje: 2013. április 1.

A pályázatok beküldése:

A pályamunkákat elektronikus formában és nyomtatott változatban, illetve digitális kivitelezés esetén CD-én is el kell küldeni.

1) Elektronikus formában:

E-mailhez csatolva a demenypiroska63@gmail.com címre;

2) Nyomtatott változat, illetve digitális formájú pályázatok esetén CD-én a következő címekre:

a) Postai küldeményként a Pedagógia és Alkalmazott Didaktika Intézet címére:

Departamentul de Pedagogie şi Didactică Aplicată – linia maghiară, str. Sindicatelor nr. 7, 400029 Cluj-Napoca (a borítékra írják rá: Ilyen tankönyvet szeretnék pályázat);

b) Személyesen: Sanpetrean Balogh Enikő titkárnőnek; 1989 December 21 sugárút (Magyar utca), 128. szám, Kolozsvár.

Az egyéni vagy csoportos pályamunkákat az értékelést követően a IV. Neveléstudományi Konferencián állítjuk ki. A legötletesebb szerkesztésű könyvek, illetve a közönség által legtöbb szavazatot kapott munka szerzőit értékes jutalomban részesítjük. Díjátadásra a konferencia ünnepélyes megnyitóján, 2013. április 20-án, 9 órától kerül sor a Protestáns Teológia dísztermében (Kolozsváron).