Gyász

Meghalt egykori munkatársunk, Mitruly Miklós

A Bölcsészettudományi Kar munkaközössége megrendülten búcsúzik egykori tanárától, dr. Mitruly Miklóstól, a magyar népköltészet szakértőjétől.

Mitruly Miklós (Kraszna, 1931. március 7. - Szilágysomlyó, 2019. június 11.) az elemi iskola négy osztályát Krasznán, gimnáziumi és középiskolai tanulmányait a zilahi Wesselényi Kollégiumban végezte (1950), magyar szakos tanári képesítést a kolozsvári Bolyai Tudományegyetemen szerzett (1954). Pályája az egyetemen gyakornokként indult, 1957-től tanársegéd, 1961-től nyugdíjba vonulásáig (1990) adjunktus volt. Ez idő alatt néprajzi témájú államvizsga dolgozatok szakirányítója, oktatott alaptárgya a magyar népköltészet.

Egykori tanárunk temetésére szülőfalujában, Krasznán kerül sor 2019. június 13-án 15 órától. Nyugodjék békében!