Gratulálunk

az ETDK Magyar nyelvtudomány szekció díjazottainak!

2015. május 23-án zajlott a XVIII. ETDK Magyar nyelvtudomány szekciója. Az érdeklődők 13 dolgozat bemutatását hallgathatták meg. A Babeş--Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának magyar szakos hallgatói a nyelvtudományi szekcióban két díjat és egy dicséretet értek el.

I. díj: Székely Ágnes, BBTE, II. éves magiszteri hallgató (Szóasszociáció a többnyelvűség kontextusában);

II. díj: Mihály Ágnes, BBTE, II. éves magiszteri hallgató (Tananyagfejlesztési kísérlet az erdélyi középiskolai anyanyelvoktatás szemléletének megújítására);

Dicséretben részesült:

Nagy Erika, BBTE, II. éves magiszteri hallgató (A Tótfalusi Kis Miklós által kiadott kolozsvári szakácskönyv, a Szakács mesterségnek könyvecskéje stilisztikai vizsgálata).

Mihály Ágnes és Székely Ágnes részvételi jogot szerzett a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK).

További részletek, a dolgozatok kivonata az ETDK honlapján.

Gratulálunk minden résztvevőnek!