6 hónapja

Felvételi a Márton Gyula Nyelvészeti Szakkollégiumba (2023--2024)

Idén is várjuk a nyelvi és nyelvészeti kérdések iránt érdeklődő hallgatókat a Nyelvészeti Szakkollégiumba!

Jelentkezési határidő: 2023. november 3., éjfél. A közös beszélgetés formájában zajló felvételi és tájékoztató alkalom időpontja: november 8., szerda, 18 óra.

A jelentkezéshez töltsd ki a jelentkezési űrlapot!

A szakkollégiumi tevékenységek két-háromhetente zajlanak szerdánként 18 órától (vakációban és vizsgaidőszakban a közös szakkollégiumi tevékenységek szünetelnek).

A szakkollégiumi tagság feltételei:

1) egyéni tudományos kutatás lebonyolítása tutoriális segítséggel és egy tudományos dolgozat bemutatása valamely diákkonferencián (elsőévesek esetében választható alternatíva a tudományismertető videó összeállítása valamely nyelvészeti témában);

2) a szakkollégiumi tevékenységeken való aktív részvétel a teljes tanév során.