Erasmus-ösztöndíjak a 2012/2013-as tanévben

Pályázati felhívás

A Magyar és Általános Nyelvészeti Tanszék a következő Erasmus-ösztöndíjakat hirdeti meg:

Sorszám

C. ESEMÉNYNAPTÁR

1. forduló: április – május

·       2012. április 23–27. – a dossziék benyújtása

·       2012. május 2–4. – a benyújtott pályázatoknak a tanszéki bizottság által történő elbírálása (első minősítés)

·       2012. május 11. – a tanszéki bizottság által megállapított minősítéseknek (jegyzőkönyveknek) a kar Erasmus-irodájába való eljuttatásának határideje

2. forduló: május – június

·       2012. május 21–25. – a dossziék benyújtása

·       2012. május 31. – a benyújtott pályázatoknak a tanszéki bizottság által történő elbírálása (második minősítés)

·       2012. június 4. – a tanszéki bizottság által megállapított minősítéseknek (jegyzőkönyveknek) a kar Erasmus-irodájába való eljuttatásának határideje

3. forduló – 2012 szeptemberében – a magiszteri és doktori hallgatók számára hirdetett pályázat – a dossziék benyújtására, interjúra, eredményhirdetésre vonatkozó adatokat 2012 szeptemberében teszik közzé

D. A HALLGATÓK KIVÁLASZTÁSA

1. A HALLGATÓK KIVÁLAZSTÁSA AZ EGYES TANSZÉKEKEN TÖRTÉNIK A FOLYÓ ÉV ESEMÉNYNAPTÁRÁNAK MEGFELELŐEN

2. A TANSZÉK KINEVEZ EGY BIZOTTSÁGOT, MELYET A DÉKÁNI HIVATAL JÓVÁHAGY

3. A BIZOTTSÁG JEGYZŐKÖNYVET ÍR, MELYET JÓVÁHAGYÁS VÉGETT ÁTAD A DÉKÁNI HIVATALNAK (3. SZÁMÚ MELLÉKLET)

4. A DÉKÁNI HIVATAL ÖSSZESÍTI AZ ADATOKAT, ÉS TOVÁBBKÜLDI EZEKET A NEMZETKÖZI EGYÜTTMŰKÖDÉSI KÖZPONTBA

5. Az Erasmus-ösztöndíjért felelős tanár visszajelez a partneregyetemnek a kiválasztott hallgatókat illetően.

6. A hallgató felveheti a kapcsolatot a partneregyetemmel a mobilitással kapcsolatos információk megszerzése érdekében.

E. AZ ERSAMUS-ÖSZTÖNDÍJRA BENYÚJTOTT DOSSZIÉ TARTALMA

- Űrlap 2 példányban (1. számú melléklet)

- Nyilatkozat 2 példányban (2. számú melléklet)

- Önéletrajz

- Indoklás (miért szeretne külföldön tanulni)

- Igazolás a hallgatói státusról (az információs irodánál igényelhető)

- Egyéb, az adott tanszék által kért irat (a jelentkezők a pályázatot hirdető tanszékeknél érdeklődhetnek erről)

- átlátszó műanyag tasak

A HALLGATÓK KIVÁLASZTÁSÁNAK KRITÉRIUMAI

Az Erasmus-ösztöndíjat az pályázhatja meg, aki:

·        a Babes–Bolyai Tudományegyetem hallgatója (alap-, magiszteri vagy doktori képzésen)

·       érdemi eredményeket mutathat fel (minden vizsgája sikeres) vagy nyilatkozik arra vonatkozóan, hogy elindulása időpontjában minden félévét lezárja (ellenkező esetben elveszti ösztöndíját és helyettesítteti önmagát)

·       bizonyítani tudja a fogadó intézmény tannyelvének ismeretét

·       korábban nem volt Erasmus-ösztöndíjas

·       elfogadja az Erasmus-program anyagi feltételeit (bizonyítani tudja, hogy rendelkezik azokkal az anyagi forrásokkal, melyeket a partnerországok nagykövetségei megkövetelnek)

Egy hallgató egy vagy több, a saját karán vagy más, a BBTE keretén belül működő karon meghirdetett Erasmus-mobilitásra is jelentkezhet, ha megfelel a követelményeknek (minden opcióhoz külön dossziét kell összeállítani).

Az Erasmus-mobilitásra vonatkozó pályázás eredményeinek érvényesítését követően a sikeresen pályázók egyetlen mobilitásban részesülnek.

Nem pályázhatnak azok,

• akiknek van elmaradt vizsgájuk*
  • akik részesültek már Erasmus-ösztöndíjban
  • akik nem a BBTE hallgatói