Doktoranduszok Tudományos Diákköri Konferenciájának eredményei

A Hungarológiai Tudományok Doktori Iskola évente megszervezésre kerülő Tudományos Diákköri Konferenciájára 2022. május 13-án került sor.

A TDK díjazottjai:

I. helyezés

Balázs Szikszai Emese A kódváltás illeszkedési formái és módjai az Alsó-Kis-Küküllő menti kétnyelvű beszélők megnyilatkozásaiban című dolgozatával, illetve

Bán Imola a „Ha törpékről van szó, én nem ismerek tréfát" Anekdotikusság és metafikció Cserna-Szabó András: Az abbé a fejével játszik című regényébe című dolgozatával.

II. helyezés

Szmutku Melinda a Kopcsányi Márton és Ferenczffy Lőrinc imádságoskönyveinek komparatív vizsgálata című dolgozatával, illetve

Kovács Kinga-Tünde a Keresztúri Bíró Pál katekizmusának paratextusai című dolgozatával.

III. helyezés

Pál Emese a Huszárhagyományok, identitás és nemzetépítés kapcsolata Szentegyházán című dolgozatával.

Dicséretben részesült Mitruly Árpád a James Joyce Ulysses c. regényének intertextuális megközelítése fordításelméleti szempontból című dolgozatával.

Gratulálunk minden résztvevőnek!