A szöveg- és stílusvizsgálat sajátos irányai. A stíluskohézió eszközei a modern és posztmodern szövegekben

Dr. Máthé Dénes, egyetemi docens 2011. március 9-én előadást tartott A szöveg- és stílusvizsgálat sajátos irányai kutatóegyetemi program keretén belül szervezett konferencián.

Dr. Máthé Dénes, egyetemi docens, 2011. március 9-én A szöveg- és stílusvizsgálat sajátos irányai kutatóegyetemi program keretén belül szervezett, A stíluskohézió eszközei a modern és posztmodern szövegekben témájú konferencián tartott előadást, melyet a Debreceni Egyetem Magyar Nyelvtudományi Tanszéke szervezett, az ELTE-központú Stíluskutató Csoport tagjainak részvételével. Előadása címe: Szempontok a szürrealista szöveg olvasásához.

A konferencia célja a felsőoktatás minőségének javítása, s ennek egyik műhelye az egyetemi oktatók kutatási eredményeinek bemutatása, a szakmai párbeszéd és vita.

A Debreceni Egyetem által a DAB-székházban szervezett konferencia sikeresen szolgálta ezt a célt.