A Collegium Talentum 2012-es pályázati kiírása

A Collegium Talentum az EDUTUS Főiskola (korábbi Modern Üzleti Tudományok Főiskolája) tehetséggondozó programja, amely a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával 2010-ben jött létre, és 2011-től már 40 határon túli magyar hallgatót támogat mesteri vagy doktori tanulmányai folytatásában, önálló kutatómunkájának kibontakoztatásában.

A Collegium Talentum küldetése a határon túli magyar nemzetközösség számára egy magyar tudományos és társadalmi elit réteg létrehozásának támogatása. A cél a határon túli 30 ezer magyar egyetemista közül évente felkarolni a 30 legtehetségesebbet és 3 éven keresztül egy nemzetközi szintű képzésben részesíteni őket. A Collegium Talentum keretében az ösztöndíjasoknak meg lesz a lehetőségük a magas szintű felsőfokú képzettség elérésére, akik a későbbiekben a határon túli magyar nyelvű felsőoktatás oktatói, kutatói, tanárai lehetnek. Ezt a célt a Collegium Talentum évi 2000 Euró ösztöndíjjal, tutorok (magántanárok) biztosításával, közös képzési programokkal, szakkönyvek beszerzésével, konferencia részvételek és publikációs lehetőségek támogatásával, neves európai egyetemeken folytatott tanulmányok vagy kutatómunka segítésével kívánja elérni.

A Collegium Talentum 2012-ben is felvételt hirdet, és tevékenységét újabb határon túli hallgatók felvételével, a támogatott tehetséges fiatalok számának bővítésével folytatja. Bővebb információk a pályázási lehetőségekről itt: http://www.collegiumtalentum.com/