< Înapoi la pagina specializării

acum 6 ani

Pregătiri admitere

2018

Facultatea de Litere organizează, în regim gratuit, pregătiri pentru examenul de admitere, sesiunea iulie 2018, la următoarele limbi: română, maghiară, engleză, franceză, germană, rusă, italiană, spaniolă, limba maternă (Studii Culturale).

Pregătirile vor avea loc în zilele de 21 și 28 aprilie și 12 mai 2018, între orele 10.00 – 12.00. Candidații interesați de participarea la pregătiri sunt invitați să se înscrie on-line la adresa mihaelaherbil@yahoo.com până la de data de 19 aprilie (pentru pregătirile din 21 și 28 aprilie) și 10 mai (pentru pregătirile din 12 mai).

Copyright © 2011 Catedra de Limba Maghiară şi Lingvistică Generală, Specializarea de Limba şi Literatura Maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro