< Înapoi la pagina specializării

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 8 ani

Eveniment prezentare volume lingvistică

Departamentul de Limba Maghiară şi Lingvistică Generală a Facultăţii de Litere, Universitatea Babeş-Bolyai Cluj-Napoca are onoarea de a vă invita la evenimentul organizat în colaborare cu Filiala din Cluj a Academiei Maghiare de Ştiinţe,

în cadrul căruia vor fi prezentate volume de lingvistică în limba maghiară apărute în decursul acestui an.
Evenimentul va avea loc în data de 16. decembrie 2015, de la ora 18, în sala Popovici a Facultăţii de Litere (Str. Horea, nr. 31).

Următoarele publicaţii vor fi prezentate:

1. Péntek János – Salat Levente – Szikszai Mária (szerk.): Magyar tudományosság Romániában 2002‒2013 között. Ábel Kiadó, Cluj-Napoca, 2015. Kádár Edit: A romániai magyar nyelvtudomány (2002–2013).

2. Kádár Edit – Szilágyi N. Sándor (szerk.): Motiváltság és nyelvi ikonicitás. Erdélyi Múzeum-Egyesület, Cluj-Napoca, 2015.

3. Péntek János: Történések a nyelvben a keleti végeken. Erdélyi Múzeum-Egyesület, Cluj-Napoca, 2015.

4. Sorbán Angella: Kisebbség és kétnyelvűség. A kétnyelvűség szociológiai aspektusai az oktatásban és a munkaerőpiacon. A Szabó T. Attila Nyelvi Intézet kiadványai 9. Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége, Sfântu Gheorghe, 2014.

5. Benő Attila – Fazakas Emese – Zsemlyei Borbála (szerk.): Többnyelvűség és kommunikáció Kelet-Közép-Európában. A XXIV. MANYE Kongresszus előadásai. Erdélyi Múzeum-Egyesület, Cluj-Napoca, 2015.

6. Benő Attila: Kontaktusjelenségek az erdélyi magyar nyelvhasználatban. Erdélyi Tudományos Füzetek 281. Erdélyi Múzeum-Egyesület, Cluj-Napoca, 2014.

7. Fazakas Emese – Tódor Erika Mária: Magyar-román oktatásterminológiai szótár. Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége, Sfântu Gheorghe, 2015.

Copyright © 2011 Catedra de Limba Maghiară şi Lingvistică Generală, Specializarea de Limba şi Literatura Maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro