Többnyelvűség Európában: távlatok és gyakorlatok Kelet-Közép-Európában

Munkatársaink nemzetközi konferencián mutatták be kutatásaik eredményeit.

Dr. Benő Attila, egyetemi docens, dr. Gál Noémi óraadó tanár, valamint Furu Adél és Katona Hajnal-Tünde doktorandus 2011. március 25–26. között a Többnyelvűség Európában: távlatok és gyakorlatok Kelet-Közép-Európában című budapesti nemzetközi konferencián mutatták be kutatásaik eredményeit.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetének Többnyelvűségi Kutatóközpontja által szervezett konferencia kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a kutatók, a polgárok, a civil szféra képviselői, valamint a politikusok nemzeti, regionális és uniós szinten is valódi párbeszédet folytassanak, s így hozzájáruljanak a régiós teljesítmények közös Európai Kutatási Térségbe történő integrálásához, illetve a jelenlegi európai, nemzeti és regionális szakpolitikák hatékony továbbgondolásához.