Teremavató ünnepség

A Cs.Gyimesi Éva és a Szabó T. Attila termek avatása

A BBTE Bölcsészkarának két termét a közelmúltban Cs. Gyimesi Éváról és Szabó T. Attiláról  neveztük el. Ünnepélyes avatójukra június 21.-én, pénteken kerül sor.

Du. 6-tól kerekasztal beszélgetésSzabó T. Attila teremben (II. emelet, 202). Meghívott résztvevők: Fazakas Emese, Péntek János, T. Szabó Csilla, Szabó T. E. Attila, Szilágyi N. Sándor.

Este 7-től a Cs. Gyimesi Éva teremben (II. emelet, 203): három mondatok Cs. Gyimesi Éváról (mindazokat szeretettel hívjuk, akik Évától tanultak, barátai, kollégái voltak, hogy három mondatban írják le, mit jelentett ő számukra/számotokra. A cetliket pedig felragasztjuk erre az ünnepi alkalomra a terem táblájára, miután felolvastuk őket. Nem formális, kultikus eseményt szeretnénk, inkább performatívat, azt, hogy együtt legyünk és adjuk tovább a legjobbat, amit Éva révén megtapasztalhattunk.)

Este fél 8-tól a Grimm amfiteátrumban ünnepi irodalmi est Cs. Gyimesi Éva és Szabó T. Attila emlékére. Felolvasnak: Benő Attila, Kovács András Ferenc, Láng Zsolt, László Noémi és Vida Gábor.

Mindenkit szeretettel várunk!