Szülőföldi ösztöndíj pályázatok

2016/2017 tavaszi szemeszterére

Kiírásra kerültek a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szülőföldi ösztöndíj pályázatai az idei tanévre.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel közösen pályázatot hirdet miniszteri ösztöndíjas teljes szemeszteres részképzésre, valamint részképzős tanulmányútra a magyarországi felsőoktatási intézmények nappali munkarendű képzésén a 2016/2017-es tanév tavaszi szemeszterében.

Pályázati ketagóriák, pályázható időtartamok:
1) Teljes szemeszteres részképzés – a nappali munkarendű szülőföldi felsőoktatási alapképzésben résztvevő hallgatók részére: 5 hónap, a fogadó intézmény tanév rendje szerinti kezdő és záró dátummal.
2) Teljes szemeszteres részképzés – a nappali munkarendű szülőföldi magiszteri (mester) képzésben résztvevő hallgatók részére: 5 hónap, a fogadó intézmény tanév rendje szerinti kezdő és záró dátummal.
3) Egyéni részképzős tanulmányút – a nappali munkarendű szülőföldi felsőoktatási alapképzésben résztvevő hallgatók részére: 2 hét – 3 hónap, 2017. február 27. és 2017. június 26. között.
4) Egyéni részképzős tanulmányút – a nappali munkarendű szülőföldi magiszteri (mester) képzésben résztvevő hallgatók részére: 2 hét – 3 hónap, 2017. február 27. és 2017. június 26. között.
5) Csoportos részképzős tanulmányút – a nappali munkarendű szülőföldi felsőoktatási alapképzésben résztvevő hallgatók részére: 5–15 fő, 2 hét – 3 hónap, 2017. február 27. és 2017. június 26. között.

Pályázatot hirdetnek ösztöndíjra a szülőföldi felsőoktatási tanulmányok támogatása céljából a 2016/2017-es tanévben külhoni felsőoktatási doktori képzésben részt vevő román állampolgárságú, magyar nemzetiségű személyek számára is.

Pályázhat minden olyan román állampolgárságú, a szomszédos államokban élő magyarokról szóló 2001. évi LXII. törvény hatálya alatt álló személy, aki a 2016/2017-es tanévben szülőföldi (romániai) államilag akkreditált felsőoktatási intézményben doktori (PhD művészeti doktori) képzésben nappali munkarendben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, illetve a doktori téma elfogadásáról szóló igazolással alátámaszthatóan a doktori cím megszerzésére irányuló tevékenységet folytat.

További információk a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet honlaponján érhetők el, a Pályázatok, ösztöndíjak menüpontnál.