Elhunyt Murádin László

2022. február 9-én 91 éves korában elhunyt Murádin László nyelvész, az MTA külső köztestületi tagja, a Román Akadémia kolozsvári Nyelvtudományi és Irodalomtörténeti Intézetének nyugalmazott főkutatója.

Legjelentősebb vállalkozása a 11 kötetes A romániai magyar nyelvjárások atlasza. Közel hat évtizeden át szerkesztette a Nyelv- és Irodalomtudományi Közlemények című folyóiratot, dialektológiai és névtani tanulmányai is jórészt itt jelentek meg. Állandó nyelvművelő rovata volt a kolozsvári Szabadság napilapban. Több mint tíz kötete jelent meg.  Munkásságát mindkét országban elismerés övezte (P. -Hașdeu-díj, Csűry Bálint-emlékérem, Lőrincze-díj, A Nyelvőrzés Díja, A Tudomány Erdélyi Mestere Díj, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje.

A temetésre február 12-én, szombaton 13 órától kerül sor a Házsongárdi temetőben.