Dr. Berszán István előadása a VBE-n

A Virtuális Bolyai Egyetem meghívottja dr. Berszán István, a BBTE Magyar Irodalomtudomány Intézetének docense. 2021. december 7-én 18 órától tartja meg A fizika tündérmeséjéről és az irodalom kísérleti tudományáról című előadását.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az előadás arról szól, miként vált ihletővé a húrelmélet az irodalmi írás, olvasás mozgástereinek kutatásában, mit kér számon az általam javasolt gyakorlásfizika a kiegészítő, felcsavarodott dimenziók vizsgálatán, és milyen kísérteteket vezet be a mozgás kutatásának kiterjesztésében. Igyekezni fogok a bevezetett fogalmak értelmezésére, példákban mutatom meg az irodalmi írás-olvasás figyelemgyakorlatainak kiegészítő ritmikai dimenzióit, és egyfelől a humán jelenségek szociofizikai modellálásával, másfelől a kontextualista irodalomtudománnyal folytatott vitában vázolom az idővetület koncepcióját.