A nyelv perspektívája az oktatásban

PeLiKon 2018 konferencia

A PeLi I. oktatásnyelvészeti konferenciája – PeLiKon 2018

A nyelv perspektívája az oktatásban

Időpont: 2018. november 15–16. (csütörtök–péntek)

Hely: Eszterházy Károly Egyetem (EGER), Bölcsészettudományi Kar, Líceum

Az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszéke és a PeLI Oktatásnyelvészeti Kutatócsoport oktatásnyelvészeti konferenciát szervez.

A rendezvény célja egy olyan fórum megteremtése, amely teret ad a nyelv és az oktatás sokszínű összefüggésrendszerével foglalkozó kutatók és kutatások interdiszciplináris párbeszédének. A konferenciával egy tematikus, kétévente megrendezendő sorozatot tervezünk elindítani.

Szervezőbizottság: Domonkosi Ágnes (elnök), Zimányi Árpád, Hulyák-Tomesz Tímea, Takács Judit, Kalcsó Gyula, Ludányi Zsófia (titkár)

A konferenciára olyan előadásokat várunk, amelyek a nyelvészeti szempontok és módszerek pedagógiai alkalmazására irányulnak, illetve amelyek a tudás szerveződésének nyelvi aspektusaira koncentrálnak.

Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 10.

További részletek a konferencia honlapján olvashatók: http://www.magyar.uni-eger.hu/hu/magyar/pelikon-2018.