A. Molnár Ferenc előadása Kolozsváron

Értékek Akadémiája

A Kolozsvári Akadémiai Bizottság által szervezett Értékek Akadémiája előadássorozat májusi meghívottja A. Molnár Ferenc professor emeritus (Miskolci Egyetem, Debreceni Egyetem). A professzor kutatási területéhez tartozik a magyar nyelvtörténet, régi magyar irodalom, finnugor filológia. Főleg magyar nyelvtörténetet oktat, rendszeresen tart nyelvi és művelődéstörténeti szövegelemzéseket, illetve az egyházi nyelvhasználattal foglalkozó előadásokat.

Kolozsváron a Halotti beszéd és az Ómagyar Mária-siralom vitatott értelmezési kérdéseiről tart előadást 2017. május 9-én 18.00 órától a Kolozsvári Akadémiai Bizottság székházában (Ion Ghica utca 12. szám).